Vítám vás

na největším českém FanBlogu o celé sérii RPG Gothic.Sekce jednotlivých dílů jsou oddělené velkým nadpisem.Pokud nevíte jak se zde pohybovat přečtěte si prosím návod stránek.Hledejte informace,hlasujte v Anketách,nebo pište své připomínky,názory,dotazy do návštěvní knihy.
Děkuji

Červenec 2009

Nové sreeny,interview.Připomenutí. (novinka 7)

30. července 2009 v 12:43 | guma_panuje Zdroj:www.worlofgothic.de |  Novinky

PcGames.de zveřejnili několik nových screenů na kterých ukazují hlavně efekty počasí s Arcanie.Prohlédnout si je můžete zde.

Německý PC games s producenty Johannem Ertlem a Steffenem Rühlemtaké zveřejníl interview
kde je řeč o pomůckách pro méně zdatné hráče apod.

Dále chci připomenout že pořád jede nábor redaktorů pro tento web více čtěte zde.

Nové video s Arcanie

30. července 2009 v 11:49 | guma_panuje zdroj : http://www.worldofgothic.de,http://www.youtube.cz |  Videa G4
PcGames.de vydali na svém webu preview Arcanie. Součástí preview je také nové video které si můžete prohlédnout.
Nábor nového redaktora!!!(novinka 6)

29. července 2009 v 9:24 | guma_panuje |  Novinky

Nábor nových redaktorů

Rozhodl jsem že příjmu jednoho či dva redaktory.Tito redaktoři by se starali o sekci Addon Forsaken Gods a o sekci Modifikací (kterou chci přidat).

Redaktor sekce Addon Forsaken Gods -psal by články o tomto datadisku, doplňoval lokace, příběh, a všechno ostatní co se datadisku týče. Není nutná znalost HTML.
Redaktor sekce Modifikací -psal by informace o nejrůznějších modech, vytvářel nějaké ty obrázky z daných modifikací, popřípadě hodnocení modifikací apod.Není nutná znalost HTML.
Prosím zájemce aby se mi ozvali buď na:
email:fajtik8@seznam.cz
nebo
ICQ:361984908
Děkuji a těším se na spolupráci


Paladin - Riki

13. července 2009 v 10:37 | zveřejnil: guma_panuje autor: Riki |  Kresby

Two worlds - Riki

13. července 2009 v 10:35 | zveřejnil: guma_panuje autor: Riki |  Kresby

Mág - Riki

13. července 2009 v 10:32 | zveřejnil: guma_panuje autor: Riki |  Kresby

Fanart,Web v provozu!!! (novinka 5)

13. července 2009 v 7:36 | guma_panuje |  Novinky
Tak a web je konečne plně v provozu !
Samozřejmě že budu přidávat ješte spousta članků obrázků apod. do sekcí se staršími díly jako je hl. G1 a G2+ NotR.Tímto bych vám chtěl všem poděkovat za trpělivost kterou jste projevovali.Doufám že bude chodit na můj web rádi .
No a potom jak jste si už určitě všimli byla spuštěna sekce Fanart neboli sekce pro vaše fanouškovské výtvory.Kdyby jste chtěli udělat nějaký ten obrázek či básničku apod. s tématikou Gothica tak neváhejte!Následně mi dílo zašlete na email:fajtik8@seznam.cz.
Více čtěte ZDE.
Děkuji

Zašlete mi také svoje dílo...

8. července 2009 v 11:26 | guma_panuje |  █▓▒░Fanart░▒▓█
Tak a slibovaná sekce Fanart je konečně zpuštěna.
Pokud chcete také ukázat světu své dílo neváhejte a hned mi je zašlete.
Díla musí mít tématiku Gothic a musí být vaší prácí, né kradenou!

Jak má dílo vypadat (info)
Takže vaše díla můžete posílat formou:
-Povídek
-Básniček
-Kreseb
-Komixů
-Flash videí

Povídky
Pokud máte nějakou povídku s tématikou Gothica tak mi ji určitě zašlete....pokud bude více dílná budu jen rád.

Básničky
Složte pár rýmů na tématiku Gothic a pošlete na můj mail. :)

Kresby
Nakreslete své dílo na téma Gothic a pošlete na mail ve Formátu JPEG,GIF.Maximální veliskost 400kB.

Komixy
Vytvořte v nějakém editoru komix a zašlete mi ho jako obvykle ve format JPEG či GIF o maximální velikosti 400 kB.

Flash videa
Vytvořte nějaké video o Gothicu a hoďte ho na youtube.cz či stream.cz a já ho umistím do fanartu pod vaším jménem.Stačí když my zašlete odkaz na email s předmětem a nějakým infem.

To vše mi zasílejte na email fajtik8@seznam.cz s vyplněným předmětem Fanart.
Vyhrazuju si ovšem právo zveřejnit pouze kvalitní díla a to poze vaše, nezasílejte mi ukradené (zkopírované díla) nemíním mýt problémy kvuli nějakým "zlodějům"
Ur-Krosh (část 2.)

8. července 2009 v 10:22 | zveřejnil: guma_panuje Dílo: Holy.day |  Povídky

Ur-Krosh

(část 2.)
Když jsem doběhl k chýši své dívky, naskytl se mi strašný pohled. Okolo pobíhalo nejméně pět Krvežíznivých. Ten největší z nich si právě čistil dlouhý obouruční meč od krve. Vedle něj leželo na zemi podivně zkroucené, silně ohořelé tělo. Už jsem si byl jistý, odkud pocházel ten zápach spáleniny. Tělo nemělo hlavu. Ta ležela opodál. Raději jsem se na ni nedíval. Bylo mi jasné, komu mrtvola patří. Málem jsem omdlel.

V dalším okamžiku už jsem s vytaženou sekerou běžel na toho velkého opičáka. Rozhodl jsem se nic neriskovat a mířit mu rovnou na hlavu. Všiml si mě až v okamžiku, kdy jsem se napřáhl k prvnímu úderu. Zařval něco jako "Pozorr skeřet!" Náhle mě cosi ošklivě štíplo do zad. Bolest byla tak nečekaná, že se mi nepodařilo zasáhnout opičákův krk. Zasáhl jsem jej trochu níže, takže moje sekera neškodně sjela po jeho brnění. Další dva kruté štípance. Uvědomil jsem si, že jde o šípy. Hlavou mi probleskla myšlenka na můj brzký konec. Přes obrovské bolesti jsem se napřáhl ještě k jedné ráně. Tentokrát se mi podařilo prorazit slabé místo opičákova brnění na břiše. Z ošklivé rány vystříkl obrovský gejzír krve, který mi na chvíli zastřel výhled. Čtvrtý šíp mě zasáhl do krku. V té chvíli se mi opravdu zastřel pohled. Bolest byla tak nesnesitelná, že jsem nejspíš omdlel a skácel se k zemi.

Probudila mě nechutná směsice zápachů krve, moči, zvratků a spáleného masa. Ležel jsem v nějaké temné místnosti bez oken. Pocítil jsem strašný chlad. Do místnosti odněkud proudil ledový vzduch. Roztřásl jsem se po celém těle a začal jsem přemýšlet, jak se zahřát. Bylo mi jasné, že nemůžu jenom ležet, tak se určitě nezahřeju. Pokusil jsem se pohnout. K mému velkému úžasu se mi to po pár sekundách i přes nesmírnou bolest skutečně podařilo. Bolest projížděla celým mým tělem a mé myšlenky byly otupené a pomalé. V hlavě mi bušilo tisíc kladiv, cítil jsem se jako po hodně dlouhém flámu. Začal jsem ohmatávat své tělo, abych zkontroloval svá zranění. Něco mi však stále bránilo v pohybu. Sakra! Byl jsem spoutaný řetězy. Mělo mě to napadnout, že hniju v nějaké věznici! Prašivé, smradlavé, studené kobce. Přemýšlel jsem, jak jsem se sem dostal.


Vzpomínky se mi začaly vracet jedna po druhé, až jsem si najednou uvědomil celý zbytek. Vzpomínal jsem si opět na vše. Popadl mě divoký záchvat vzteku. Zuřivě jsem mával rukama a škubal za řetězy ve snaze dostat se z nich.

"Proč mě budíš? Přestaň, nebo zas přijdou ONI. Neboj, brzo si zvykneš." Zdálo se, že ten hlas vychází z této místnosti a to docela blízko mě. Navíc mluvil naším jazykem. Rozhodně jsem se chtěl dozvědět o své situaci co nejvíce, začal jsem se ho tedy vyptávat.

"Kdo jsi? Jak si tu dlouho? Kde to jsme a proč?" Chrlil jsem na něj netrpělivě jednu otázku za druhou.

"Pomalu mladej. Hezky jedno po druhým. Menuju se Kror-Rukh. Přesně na dny a hodiny to nevim, ale jsem tu zhruba deset let. Už ani nečekám, že se odsud ještě někdy dostanu. Neuvidim svou ženu a svoje dvě děti. Jestli teda ještě vůbec žijou." Vypadalo to, že můj spoluvězeň je již starý a unavený skřet. Mluvil velmi pomalu a s dlouhými odmlkami. Chtěl jsem ovšem zjistit více.

"Kde to vlastně jsme? Trochu to tuším, ale nechce se mi tomu věřit. Doufám, že se pletu." Snažil jsem se využít chvíle, kdy má starouš chuť na vyprávění. Tehdy jsem ještě netušil, že on má obrovskou a velmi častou chuť vypravovat. Až příliš častou.

"Tušíš správně mladej. Sme ve věznici Krvežíznivejch na jejich velkým hradě. Odsud se jen tak nedostaneš. Myslíš, že sem to nezkoušel? Je to snad nemožný. Nerad ti to řikám, ale radši bych umřel, než hnít tady. Nejdřív z tebe budou chtít dostat všechny pro ně užitečný informace. Radši jim všechno hned vyklop, protože oni znaj metódy, jak z tebe vymáčknout úplně všechno. Je to pro ně navíc děsná legrace, mučení je hrozně baví. Sázej se, jak dlouho vydržíš. Dokud jim nevyklopíš i velikost spoďárů tvý babičky, tak nepřestanou. Pak tě hoděj sem a nechaj ti pár dnů, abys ses trochu zotavil. Brzo si pro tebe ale příjdou a odvedou tě do dolu. Tam budeš muset makat dvacet hodin každej den. Jak přestaneš, zbičujou tě. Jak zpomalíš, zbičujou tě. Jak poprosíš o vodu, zbičujou tě. Na konci dne tě zas hoděj sem. Pár hodin před svítáním si pro tebe přijdou znova." Poslouchal jsem jeho vyprávění s čím dál větší beznadějí. Tušil jsem tedy bohužel správně. Vypadalo to, že zde budu makat do konce života, dokud nepadnu vysílením. Přesto jsem se nechtěl hned na začátku vzdát bez boje.

"Jsi si naprosto jistý, že odsud nelze utéct?" Musel z mého hlasu cítit jiskřičku naděje.

"Zkoušel sem to hodněkrát. Vždycky sem to ale zkoušel sám. Je teda fakt, že ve dvou máme větší šanci a mohlo by nám to projít. Už pár měsíců vymejšlim novej útěkovej plán. Akorát na provedení sám nestačim. Že tě sem šoupli je pro mě pořádná klika. Musim to ale ještě promyslet do všech detajlů aby na to zas nepřišli. Mohl bys mi s tim i pomoct. Řeknu ti, na co sem zatim přišel..." Kror-Rukh začal vyprávět fantastický a zároveň bláznivý plán na útěk.

Ur-Krosh (část 1.)

8. července 2009 v 10:20 | zveřejnil: guma_panuje Dílo: Holy.day |  Povídky

Ur-Krosh

(část 1.)
Rodiče mi dali jméno Ur-Krosh, nedokážu si již ovšem vybavit, co to jméno v naší řeči znamená, protože jsem již starý, paměť mi neslouží a můj dlouhý život se chýlí ke konci.
Nicméně si vzpomínám na všechny ty události, jako by se staly teprve včera. Je pravda, že jsme ty kruté, chytré opice - Krvežíznivé, nikdy neměli rádi. A měli jsme k tomu vskutku spoustu důvodů. Již od nepaměti nás každoročně napadali, vraždili naše ženy a děti a ty z nás, kteří se statečně nebránili a nezemřeli hrdinnou smrtí, vzali s sebou, aby jim sloužili jako otroci. Těch samozřejmě nelituji, protože něco takového se stane jen zbabělcům. Kdysi dávno jsem od jednoho starého šamana slyšel, že si ty bestie prý říkají "šlo-věk" a nás nazývají "skřet", nebo tak nějak, ačkoliv netuším, kde na to přišel. Nicméně vím, že kultura Krvežíznivých je velmi stará - samozřejmě ne starší než naše. Prý i mají stejně jako my vlastní řeč a mnoho bohů, ke kterým se modlí. Jejich města jsou postavena z kamene a ze dřeva a jsou prý veliká a krásná. Podle našich zvědů jsou dokonce vyspělejší než my, ačkoliv tomu samozřejmě nevěřím.

Co ale vím s jistotou je, že v dobách mého mládí měli krále, který se jmenoval Rhobar. Nenajdete v naší vesnici nikoho, kdo by nebyl přesvědčený, že to byl ten nejkrutější Krvežíznivý, jakého kdy tato země poznala. Netuším, jaký k tomu měl důvod, ale nejspíše se tehdy rozhodl, že zničí naši vesnici, a i všechny naše vesnice v okolí a nejspíš chtěl naši rasu úplně zlikvidovat. Tak byl krutý, ačkoliv k tomu neměl žádný důvod, protože my odjakživa milujeme jen zvířata, květiny, zurčící potůčky, chladná jezera, zkrátka přírodu. Máme k ní silné pouto a jen občas vedeme krátká tažení proti Krvežíznivým, když nás k tomu donutí hlad. Na tom ovšem není nic špatného a je to naprosto přirozené.

Od té doby již dvacetkrát pokryla lehká bílá hmota vzdálené vrcholky Hromových hor. Byl jsem tehdy šťastný a zamilovaný mladík. Nic mi nechybělo, neznal jsem ještě útrapy války, nepoznal jsem doposud hlad, mor a mučení. Šel jsem klikatou cestičkou, která vedla vzhůru na vrchol pahorku, k chatrči, kde bydlela moje milovaná Or-Gersha. Byl to nejšťastnější den mého krátkého života, protože jsem se jí chystal nabídnout, aby navždy žila se mnou v mé chýši. Ta byla již volná, protože své staré rodiče jsem zabil a jejich kůže použil jako koberce, jak velí náš dávný zvyk. Rozhodl jsem se, že cestou mé milované natrhám polní kvítí, abych jí udělal radost. Když jsem se s kyticí v náručí dorazil na dvě stě kroků od chatrče Or-Gershy, náhle jsem se prudce zastavil. Měl jsem divný pocit. Cítil jsem pach, který bych tu rozhodně nečekal. Nemohl jsem se zmýlit. Opravdu jsem ucítil hořící dřevo a slámu a ke své hrůze i pach spáleného masa, o které maso ale šlo, jsem nedokázal v té chvíli poznat. Dostal jsem ale hroznou předtuchu. V tom okamžiku jsem uslyšel prudký výkřik mé milované, náhle přerušený dutým nárazem. Okamžitě jsem se rozběhl tím směrem. Cestou jsem slyšel krutý smích. Ten zvuk si budu pamatovat až do smrti.

Příjemné prázdniny, nový desigen (novinka 4)

1. července 2009 v 12:26 | guma_panuje |  Novinky
Mnohým z vás začínají prázdniny,někteří máte dovolenou ale jsou tu i takovi kteří makjí pořád.Ale všichni máte rádi Gothic a vždycky si uděláte čas na nějaké to počtení .
Já bych vám všem chtěl popřát příjemné prázdniny, krásnou dovolenou, klid nebo naopak plno zábavy tak jak si to každý přeje.
Aby jste pořád nemuseli hledět na to samé udělal jsem pro vás na prázdniny nový desigen, tak doufám že se vám líbí.
Děkuji
Tento web je věnován všem dílům Gothicu: